עורכת דין מירי נחשונוב כאן בשבילכם!
חייגו 050-42-28-004
FacebookYoutube
נושא הסדרת אשרה וכן קבלת היתר עבודה למומחים זרים, שונה מהליך קבלת היתר להעסקת זר שאיננו מומחה. זאת, מאחר ואותו אדם מחזיק בהכשרה, שנות ותק וניסיון מקצועי בנושא ספציפי. מדובר באדם בעל מאפיינים ייחודיים מבחינת השכלה, הישגים, ידע וכישורים, שאין למצוא או חסרים כמותו בשוק העבודה המקומי. יתרה מכך, הענקת היתר עבודה למומחה זר, עשויה להועיל הן למעסיקו הישיר והן לחברה הישראלית כולה.

רקע כללי
המעמד של מומחה זר נקבע בארץ בחודש מרץ שנת 2001, על ידי "ועדת בוכריס" - ועדה מקצועית הדנה בנושא ההעסקה של עובדים זרים בישראל לרבות מתן היתר עבודה למומחים זרים וכן הסדרת אשרה. המלצות הועדה היו כי על המדינה להתייחס למומחים זרים בצורה מועדפת מתוך אינטרס רחב, והן יושמו בנוהל מומחים זרים בישראל שהוציאה רשות האוכלוסין וההגירה.

מהם שלבי ההליך?
כל חברה, ישראלית או זרה, רשאית להוציא היתר עבודה למומחה זר בישראל. השלב הראשון הוא להגיש בקשה רשמית מפורטת אל אגף היתרים - ענף מומחים במשרד הפנים, ולצרף את כל המסמכים והאסמכתאות הנדרשים.

בניגוד לקבלת היתר להעסקת זר שאינו מומחה, על המעסיק לעמוד במספר דרישות, ביניהן להתחייב לשלם למומחה שכר עבודה רגיל שלא יפחת מפעמיים השכר הממוצע במשק למשרת שכיר ולהוכיח יכולת כלכלית לעמוד בתשלומים אלה. כמו כן, על המעסיק לשלם עבור עריכת ביטוח מקיף ולהתחייב כי הוא מעסיקו היחיד, בגין אותה עבודה שהוגדרה וסוכמה.
משך בחינת הבקשה עד מתן היתר עבודה למומחה זר עומד על 8-6 שבועות, בכפוף לעמידת המעסיק והמומחה הזר בכל הדרישות. ההיתר ניתן לתקופה של שנה, וניתן להאריכו בכפוף לפרמטרים של יחידת ההיתרים.

לסיכום
היתר עבודה למומחה זר הוא הליך מורכב, הכרוך בבירוקרטיה רבה ודורש ידע וניסיון בתחום. עו"ד מירי נחשונוב, מתמחה בייצוג מול משרד הפנים, תשמח ללוות ולהדריך אתכם לכל אורך הדרך לרבות איסוף כלל המסמכים הנדרשים עד לקבלת ההיתר. תהיו שקטים ורגועים כי אתם נמצאים תחת טיפולה המקצועי והמסור של עו"ד מירי נחשונוב, המובילה בתחומה.
 

היתר עבודה למומחה זר


עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב.
הגירה משרד הפנים
הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב. הגירה משרד הפנים הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם: