עורכת דין מירי נחשונוב כאן בשבילכם!
חייגו 050-42-28-004
FacebookYoutube
לעידן הגלובליזציה השפעה ניכרת על שוק העבודה בארץ וברחבי העולם, על ידי הרחבת אפשרויות התעסוקה גם מעבר לשווקים המקומיים. בשנים האחרונות, ניתן לראות כי העסקה של עובדים זרים בארץ תופסת חלק מרכזי בשוק העבודה, וזאת בשל היתרונות הכלכליים והמקצועיים הרבים הטמונים בכך, עבור כל הצדדים המעורבים.

אולם, כניסה של עובד זר לארץ והעסקה שלו, כרוכה בקבלת אישור העסקת זר, שהוא תהליך ארוך ומורכב, בסיומו ניתנת אשרת העבודה המיוחלת. ההליך נפתח באמצעות הגשת בקשה מאת המעסיק לרשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים, שהוא הגוף האחראי גם על מתן אשרה לבן זוג זר של ישראלי, אשרה ללא נישואין ועוד.

המצב החוקי
חוק עובדים זרים, תשנ"א-1991 אוסר על העסקה של עובד זר מבלי לקבל היתר מאת משרד הפנים. אישור עבודה b1 בישראל, ניתן לשנה וכפוף להגבלות ותנאים ספציפיים. הממשלה קובעת בכל שנה את המכסה המותרת למתן אישורי העסקה של עובדים הזרים, כאשר העסקה ללא  אישור העסקת זר היא עבירה פלילית, שעלולה לגרור הטלת סנקציות כספיות גבוהות ואף מאסר.

מהם השלבים המרכזיים?
על מנת להעסיק עובד זר, יש לקבל שני אישורים - אישור העסקת זר ואשרת כניסה לארץ, כאשר שניהם כרוכים בבירוקרטיה רבה, הגשת טפסים ומסמכים שונים לפי דרישת משרד הפנים.

חשוב להדגיש, כי את כל התהליך צריך להשלים בעת שהעובד נמצא במדינת מוצאו, בעזרת הקונסוליה הישראלית באותה מדינה. לאחר כניסת העובד ארצה עם אישור הכניסה שניתן לו בהתאם לחוק הכניסה לישראל, עליו לפנות למשרד הפנים ולבקש הארכה של האשרה עבור כל תקופת העבודה.

לסיכום
קבלת אישור העסקת זר הוא הליך סבוך, הדורש מומחיות, ידע וניסיון רב בתחום. עו"ד מירי נחשונוב מתמחה בהסדרת מעמד בישראל לרבות אישור עבודה b1 בישראל, אשרה לבן זוג זר של ישראלי, אשרה ללא נישואין וייצוג מול רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים. הנכם מוזמנים לפנות אל עו"ד מירי נחשונוב, אשר תשמח לייעץ, לסייע וללוות אתכם באופן אישי ומקצועי, במהלך כל שלבי ההליך, עד שתקבלו את האישורים והאשרות הנכספים.
 

אישור העסקת זר


עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב.
הגירה משרד הפנים
הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב. הגירה משרד הפנים הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם: